Zalety nauki języków obcych

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Badania wykazały, że dzieci uczące się przynajmniej dwóch, a najlepiej kilku języków jednocześnie, są bardziej pewne siebie niż te, które operują tylko językiem ojczystym. Jednak bez względu na to, w jakim wieku zaczniesz przyswajać nowy język, z pewnością doświadczysz dodatkowych korzyści. Poznaj TOP 5 zalet, jakie niesie ze sobą taka nauka.

Szlifuj gramatykę

Studiując język obcy, zapoznajesz się z jego gramatyką, poprawną budową zdań itp. Mówiąc w języku ojczystym, często bez zastanowienia używamy reguł gramatycznych. Ucząc się języków obcych skupiamy się na gramatyce, co wspomaga naszą koncentrację i umiejętność logicznego myślenia.

Koncentracja

Nauka języka wymaga staranności, a więc codziennego odrabiania lekcji, powtarzania słówek czy gramatyki. Oznacza to, że będziesz musiał wyrobić w sobie nawyk regularnego nabywania wiedzy.

Stwórz swój własny harmonogram i poświęcaj minimum godzinę dziennie na naukę. Jeśli będziesz pracował skrupulatnie, to już po krótkim czasie zobaczysz korzyści. Ponadto nawyk studiowania wiedzy, jaki w sobie wyrobisz, będziesz mógł wykorzystać też w innych dziedzinach życia.

Podróżuj globalnie

Jedną z najbardziej oczywistych korzyści, jakie niesie ze sobą nauka języków obcych, jest możliwość wyjazdów zagranicznych bez trudności z komunikacją. Porozumiewanie się w językach lokalnych nie tylko sprawia, że podróżowanie staje się proste, ale jest też doskonałą zabawą. Potrafisz odczytywać znaki, informacje czy gazety w innym języku. Dzięki temu, na bieżąco wiesz co się dzieje, jesteś w stanie wybrać najlepszą dla siebie ofertę czy zamówić swoje ulubione danie w restauracji. Ponadto rozmowy z rdzennymi mieszkańcami mogą dać Ci szansę zwiedzania danych miejsc w sposób, jakiego nie opisują żadne przewodniki.

Rozwijaj swoją karierę

Świat profesjonalnych dziedzin staje się coraz mniejszy za sprawą globalizacji. Chęć zdobycia awansu jest doskonałym bodźcem do rozpoczęcia nauki danego języka. Dzięki technologiom internetowym i telekomunikacyjnym, rozmówcy z Chin i Rosji mogą bez problemu ze sobą konwersować.

Międzynarodowe korporacje cenią sobie pracowników dwu- lub wielojęzycznych za ich zdolność porozumiewania się z zagranicznymi kontrahentami oraz komunikację ponad granicami. Jeśli dana firma prowadzi interesy w innych krajach, to znajomość języków bardzo wzmocni Twoje CV.

Ponadto szanse i możliwości dla tłumaczy na światowym rynku pracy są niemal nieograniczone.

Poszerzaj swój światopogląd

Nauka języka obcego nie ogranicza się tylko i wyłącznie do gramatyki oraz słówek. Nowy język otwiera Cię na nowe doświadczenia kulturowe. Od kuchni, poprzez zabytki, aż do literatury, muzyki i kinematografii w oryginalnej wersji językowej.

Dzięki nauce języków obcych, świat stoi przed Tobą otworem.